- Nikon D3100 en vier nieuwe lenzen aangekondigd
- Sony lanceert A560 en A580 met Full HD
- Sony camera’s met ‘doorzichtige’ spiegel
- Canon lanceert EOS 60D
- Nieuwe Canon lenzen
- Pentax K-r aangekondigd
- Olympus E-5 aangekondigd
- Nikon D7000 aangekondigd
- Fujifilm X100 compact aangekondigd
- Pentax K-5 aangekondigd
- Panasonic DMC-GH2 aangekondigd
- Sigma SD1 aangekondigd
Pentax heeft net voor de opening van Photokina de nieuwe K-5 aangekondigd. Vrijwel gelijk aan de weersbestendige K-7, maar met een nieuwe 16.2 megapixel CMOS sensor met een ISO bereik van 100 tot 12.800. Verder een sterk verbeterde autofocus met 11 focuspunten, 7 beelden per seconde en een 1080p filmfunctie.
De camera heeft een grote gelijkenis met de K-7 en komt in specificaties grotendeels overeen. De camera heeft een 3″ hoge resolutie scherm, 100% zoeker dekking en 1080p video opname mogelijkheid met 25 beelden per seconde. Naast de genoemde verbeteringen is het SAFOX AF focussysteem verbeterd met meer autofocus punten en snellere reactie en zijn er nieuwe digitale filters.

De camera is beschikbaar in oktober met een adviesprijs van € 1300 voor alleen de body en € 1400 inclusief 18-55m kitlens.
Nieuw objectief
Pentax heeft ook een nieuw objectief aangekondigd, de compacte Pentax smc DA 18-135mm F3.5-5.6 heeft omgerekend naar 35mm een bereik van 28-200mm en is stof en waterdicht. De adviesprijs is € 700 en is te koop vanaf november.

Korte tip: Fotograferen met tegenlicht
Introductie in concertfotografie
Diafragma, hoe werkt het
Korte tip: Lenskeuze in composities
De beste sluitertijd kiezen voor een foto
Aankoopadvies: Compact of spiegelreflex camera
Macro fotografie tips
Recente Reacties