Wekelijks op vrijdag plaats ik een post met links naar interessante artikelen om het weekend mee te overbruggen. Suggesties mogen naar Kenneth [punt] Verburg [at] Gmail [punt] com.
In het artikel “Aandachtspunten bij aankoop” schrijf ik over de zogenaamde Megapixel-mythe. Fabrikanten bieden steeds tegen elkaar op om maar de goedkoopste en beste camera met de meeste megapixels te produceren. Maar hoe relevant zijn die megapixels (nog) eigenlijk? Ken Rockwell heeft (in het Engels) een bijzonder aardig artikel geschreven, de moeite van het lezen waard. Je ziet in de spiegelreflex wereld trouwens al een verschuiving van megapixels naar ruisbeperking, mede ingegeven door de nieuwe Nikon D300 die naar het schijnt hele goede resultaten kan behalen zelfs met een hoge ISO.
Wat is de invloed van de digitale revolutie op de overlevingskansen van de Nederlandse fotovakhandel? Dat is de centrale vraag in de winnende scriptie van 2007, geschreven door Otto Dekkers. Met zijn scriptie heeft hij de huidige problematiek van de Nederlandse fotovakhandel in kaart gebracht.
David Tejada plaatst veel (Engelse) filmpjes op zijn website over hoe hij foto’s maakt. In zijn laatste filmpje laat hij zien hoe zijn klanten op een 7″ draagbare DVD speler kunnen meekijken, maar je pikt meteen ook wat tips mee over belichting. Hoe je in een saaie cubicle toch prachtige ‘headshots’ van managers kunt maken.
Voor het werken met modellen gelden een aantal ongeschreven regels. Vanzelfsprekend de gebruikelijke fatsoensnormen die je altijd in acht neemt, maar daarnaast zijn er een paar punten waar je extra op kunt letten wanneer je met een model aan de slag gaat. Elja Trum beschrijft tien regels op Photofacts.nl.
Het einde van het jaar zit er weer aan te komen, daarom verwijs ik graag naar het artikel op deze site over vuurwerk fotograferen. Ik hoop dit jaar wat betere voorbeelden te produceren, vorig jaar begon het iets na twaalven te regenen.